Milí dárci, milí přátelé, milí příznivci,


všem Vám přejeme krásné svátky plné vnitřního klidu a lásky a šťastné a úspěšné vplutí do nového roku 2017.


Mějte se všichni rádi a buďte hlavně hodně zdrávi a šťastni.


Děkujeme Vám všem za Vaši úžasnou podporu a těšíme se na Vás opět na jaře 2017.


spolek Zeměloď


Zeměnka je první zeměloď ve střední Evropě, kterou postavil spolek Zeměloď poblíž Sázavy pod vedením arch. Reynoldse a s pomocí spousty ochotných lidí. Byla postavena 980 let po založení Sázavského kláštera; její hrubá stavba trvala 21 dní - od 5. do 25. května 2012.


Evropské centrum Zeměloď, které Zeměloď vlastní a spravuje, bude po dokončení sloužit jako informační a vzdělávací centrum soběstačných staveb. Návštěvníci si budou moci stavbu prohlédnout a seznámit se s konceptem zemělodi na vlastní kůži.Zeměnka byla postavena jako modelová stavba, která je jako první stavba tohoto typu ve střední Evropě určena k testování v našich podmínkách. Zatím máme za sebou čtyři zimy; pro celkové vyhodnocení budeme potřebovat minimálně pět let. Spolek Zeměloď průběžně informuje o získaných poznatcích formou besed a přednášek.
Teploty v Zeměnce

 

Zeměloď® Zeměnka®

Evropské centrum Zeměloď


Pozn.: západní místnost slouží k prohlídkám, není obývaná a není v ní topení; ve východní místnosti jsou malá kamínka na dřevo.
Upozornění pro zájemce o stavbu zemělodi


V současné době zde není žádná firma, která je schopna vám zeměloď postavit. Snažíme se vybudovat tým, který bude schopen se stavbou odborně poradit či pomoci. Bližší informace uveřejníme zde na stránce Novinky.


Chcete-li si sami vyzkoušet stavební postupy, doporučujeme, abyste začali na svém pozemku s drobným objektem, jako je venkovní záchod, venkovní sprcha, stáj, kůlna, garáž, skleník, dílna ap.


Pokud byste si rádi jednotlivé etapy vyzkoušeli ale nemáte kde, nabízíme vám možnost účastnit se našich stavebních dílen, které zde pravidelně pořádáme, a pomoci nám tak Zeměnku a její okolí dotvořit. Informace o dílnách zveřejňujeme na stránce Novinky a rozesíláme zájemcům v rámci Zemělodního zpravodaje.